MASTERS CATEGORY

1. Yaroslav Gusev (Russia)
2. Sergey Alenin (Russia)
3. Sergey Petukhov (Russia)
4. Konstantin Bartash (Russia)
5. Alexander Solodukhin (Russia)
6. Igor Romashov (Russia)
7. Nikita Lyashchenko (Russia)
8. Yakov Kudrin (Russia)
9. Araik Oganesyan (Russia)
10. Roman Lazarashvili (Russia)
11. Gagik Khachatryan (Russia)
12. Mikael Vardanyan (Russia)
13. Sergey Chertkov (Russia)
14. Atsamaz Arsagov (Russia)
15. Nail Arzukhanov (Russia)
16. Aleksei Ignarin (Russia)
17. Tamerlan Suleymanov (Russia)
18. Alkhas Lagvilava (Russia)
19. Garri Lagvilava (Russia)
20. Dmitry Sonnik (Russia)
21. Ayrat Fatyhov (Russia)
22. Yakov Rudakov (Russia)
23. Levik Bagdasaryan (Russia)
24. Valeriy Borovskiy (Russia)
25. Sergey Ivanov (Russia)
26. Boris Mamporia (Russia)
27. Kadgik Gasparyan (Russia)
28. Petr Malkov (Russia)
29. Aleksei Askurava (Russia)
30. Nodar Gagua (Russia)
31. Ruben Gradnikov (Russia)
32. Dmitry Shirokov (Russia)
33. Timur Bulekbaev (Russia)
34. Sergey Erokhin (Russia)
35. Robert Sadgyan (Russia)
36. Viktor Naumenko (Russia)
37. Makar Kopytnikov (Russia)
38. Kimon Papachristopoulos (Germany)
39. Götz Hildsberg (Germany)
40. Klaus Evers (Germany)
41. Tobias Hellwag (Germany)
42. Josefin Bichler (Germany)
43. Juergen Orlowski (Germany)
43. Maik Stiebler (Germany)
45. Bernhard Winkelhaus (Germany)
46. Guido Weidner (Germany)
47. Artur Muradyan (Armenia)
48. Tigran Oganian (Armenia)
49. Levon Petrosyan (Armenia)
50. Avetis Rostomyan (Armenia)
51. Sergey Drmoyan (Armenia)
52. Grigor Minasyan (Armenia)
53. Armen Stepanyan (Armenia)
54. Eran Levi (Israel)
55. Nissim Murciano (Israel)
56. Shimon Kagan (Israel)
57. Razi Bobrov (Israel)
58. Vahid Bahman (Iran)
59. Mehdi Jafari (Iran)
60. Vahid Saeed (Iran)
61. Masoud Zahabkar Aghdam (Iran)
62. Konstantinos Mitrelis (Greece)
63. Panagiotis Chatzelis (Greece)
64. Dimitrios Pelopidas Manganas (Greece)
65. Pavel Zaoral (Czech republic)
66. Mag. Stefan Parlow (Czech republic)
67. Honza Cerny (Czech republic)
68. Christopher Rogers (England)
69.
Danny Cohen (England) 
70. Tim Line (England)
71. Jakiv Garal (Ukraine)
72. Andrii Nesterov (Ukraine)
73. Arda Findikoglu (Turkey)
74. Abdullah Sorguven (Turkey)
75. Alain Babillon (France)
76. Jean Noel Duval (France)
77. Mislav Kovacic (Croatia)
78. Ricardo Malas (Spain)
79. Masayuki Mochizuki (Japan)
80. Petri Pietila (Finland)
81. Rustem Ganeev (Russia)
82. David Bagautdinov (Russia)
83. ……

INTERMEDIATES

1. Olga Ivanova (Russia)
2. Aleksandr Veshkurtsev (Russia)
3. Andaranik  Harutynyan (Armenia)
4. Elena Saukova (Russia)
5. Paata Svanidze (Russia)
6. Valeriy Narsia (Russia)
7. Svetlana Vainshtein (Russia)
8. Kirill Malkov  (Russia)
9.
10. ……

BEGINNER (Amateurs)

1. Almaz Salimzianov (Russia)
2. Svetlana Timina (Russia)
3. Vagarshak Akopyan (Russia)
4. Azat Abdrakhimov (Russia)
5.  Shamil Zaynutdinov (Russia)
6. …

DOUBLES (Limited to 32 teams in principle):

1. Konstantin Bartash & Sergey Alenin (Russia)
2. Artur Muradyan & Tigran Oganyan (Armenia)
3. Levon Petrosyan & Avetis Rostomyan (Armenia)
4. Sergey Drmoyan & Sargsyan (Armenia)
5. Yaroslav Gusev  & Alеna Guseva (Russia)
6. Sergey Petukhov & Aleksey  Askurava (Russia)
7. Yakov  Kudrin &  Araik  Oganesyan (Russia)
8. Petr Malkov & Eldar Gyul (Russia)
9. Nodar Gagua & Airat Metshin (Russia)
10. Mikael Vardanyan & Ruben Gradnikov (Russia)
11. Jakiv Garal  & Andrey Nesterov (Ukraine)
12. Aleksei Ignarin & Tamerlan Suleymanov (Russia)
13. Alla Romashova & Igor Romashov (Russia)
14. Maik Stiebler & Klaus Evers (Germany)
15. Alkhas Lagvilava & Garri  Lagvilava (Russia)
16. Pavel Zaoral & Honza Cerny (Czech republic)
17. Takis Chatzelis & Konstantinos Mitrelis  (Greece)
18. Mislav Kovacic  &  Sergey Erokhin (Croatia/Russia)
19. Nail Arzukhanov & Ella Arzukhanova (Russia)
20. Masayuki Mochizuki & …….(Japan)
21. Juergen Orlowski & Bernhard Winkelhaus (Germany)
22. Timur Bulekbaev & Robert Sadgyan (Russia)
23. Paata Svanidze & Valeriy Narsia (Russia)
24. Masoud Zahabkar Aghdam & …..(Iran)
25. Vahid Bahman & Mehdi Jafari (Iran)
26. Ayrat Fatyhov & ….. (Russia)
27. Guido Weidner & ……. (Germany)
28. Alain Babillon & ……. (France)
29. Kimon Papachristopoulos & Götz Hildsberg  (Germany)
30. Almaz Salimzianov  & Ildar Yagofarov (Russia)
31. Yakov Rudakov & Sergey Chertkov (Russia)
32. Olga Komarova & Yulia Gromenkova (Russia)
====================================
Registration for the DOUBLES continues. Organizers will set up the limit.
33.
34.
35.
36. …

LADIES

1. Ella Arzukhanova (Russia)
2. Olga Ivanova (Russia)
3. Svetlana Timina (Russia)
4. Yulia  Gromenkova (Russia)
5. Nadezhda Andreeva (Russia)
6. Olga Komarova (Russia)
7. Elena Saukova (Russia)
8. Anna Narsia (Russia)
9. Svetlana Vainshtein (Russia)
10. ……